mieszkanie A&S

typ: mieszkanie

projekt: Katarzyna Francug, Jacek Doszyń
foto: Katarzyna Francug, Jacek Doszyń

zakres:projekt wykonawczy z nadzorem autorskim
realizacja: styczeń 2017

MIESZKANIE Z ANTRESOLĄ
Założeniem projektowym było stworzenie mieszkania dwupoziomowego z wyraźnym podziałem na strefę prywatną i gościnną. Całą antresolę zaadaptowano zatem na obszar intymny, tylko dla domowników. Na piętrze przestrzeń jest otwarta, od klatki schodowej oddziela ją tylko delikatna, metalowa balustrada w kolorze białym. Pomieszczenia nie posiadają drzwi. Znajduje się tam przestronna strefa sypialniana z dużym łóżkiem. Inwestorka marzyła też o dużej łazience z toaletką. Stworzyliśmy więc pokój kąpielowy, który stał się sercem poddasza.
Parter to strefa gościnna. Mieści się tutaj salon z otwartą na niego kuchnią oraz jadalnią, przestronny hol i łazienka. Biel ścian przełamana została pastelowymi kolorami, które stworzyły we wnętrzu przytulny klimat. Na wyposażenie salonu składają się nowoczesne meble o ciekawych, niepowtarzalnych kształtach. Uwagę przyciąga brzoskwiniowa, prosta konstrukcyjnie sofa, która zajmuje centralne miejsce w pomieszczeniu. W kuchni dominuje niebieski. Oprócz zabudowy meblowej kolor ten pojawił się także na ścianie pomiędzy szafkami. Strefa kuchenna, mimo niewielkiej powierzchni, została zaprojektowana w bardzo funkcjonalny sposób. Każda przestrzeń została w pełni wykorzystana.
Na życzenie inwestorów w przedpokoju pojawiły się otwarte szafy. Zabudowę zaprojektowano tak, aby skośnie ustawione boki osłaniały wnętrze garderoby bez drzwi od przestrzeni gościnnej. Takie rozwiązanie ma jednocześnie nawiązywać do całościowej idei wnętrza, opierającej się na skosach wynikających z architektury budynku. Podkreśliliśmy ją wzorem podłogi w jodełkę, skośnym regałem na wyspie oraz doborem mebli ruchomych o charakterystycznych detalach.


wstecz
 

Pracownia Kaffka :: projektowanie wnętrz, architektura wnętrz, design, sztuka :: 56-400 Piszkawa 8b :: pracownia@kaffka.pl :: tel.: 790 891 977