Plakat „Truth – lie” naszego Jacka Doszynia zakwalifikował się do wystawy II Międzynarodowego Biennale Plakatu Bielsko-Biała 2015 :-)!

truth_lie - Jacek Doszyń

zobacz nasze plakaty

W dniu 13 marca 2015 roku obradowało Jury II Międzynarodowego Biennale Plakatu Bielsko-Biała 2015, które zakwalifikowało plakaty do wystawy i przyznało nagrody oraz wyróżnienia.

W pracach Jury uczestniczyli:

prof. Władysław Pluta, artysta grafik, ASP w Krakowie – przewodniczący

Krzysztof Dydo, kurator, Dydo Poster Collection, Galeria Plakatu w Krakowie

Marek Sibinský, artysta grafik, Wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu Ostrawskiego, Czechy

ks. dr Grzegorz Klaja, dyr. Muzeum Diecezjalnego w Bielsku-Białej

Piotr Czadankiewicz, artysta plastyk, kurator Biennale, GŚT w Bielsku-Białej

Karina Czernek, artysta plastyk, kurator Biennale, Bielsko-Biała

Zamierzeniem biennale jest zaproszenie artystów do dyskusji na temat podstawowych problemów egzystencjalnych i moralnych wyrażonych językiem współczesnego plakatu. W obecnej edycji zwrócono się ku szeroko pojętej prawdzie. Podjęcie tak zasadniczej i istotnej problematyki wymaga odwołania się do prywatnych przemyśleń i doświadczeń oraz doboru szczególnych środków. Mając świadomość tego, że konkurs raczej rozpoczyna niż zamyka dyskusję – i żywiąc nadzieję, że do proponowanej problematyki uda się powracać w przyszłości – jury z satysfakcją podkreśla wysoki poziom imprezy. Organizatorzy dziękują równocześnie wszystkim artystom, którzy przysłali swoje prace za pozytywną odpowiedź na podjętą inicjatywę.

Na konkurs prace nadesłało 170 uczestników z 18 krajów (Białoruś, Chiny, Czechy, Ekwador, Francja, Iran, Japonia, Litwa, Meksyk, Niemcy, Polska, Serbia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Taiwan, USA). Spośród nadesłanych 308 plakatów do wystawy zakwalifikowano 53 prace 42 autorów


...
Pracownia Kaffka :: projektowanie wnętrz, architektura wnętrz, design, sztuka :: 56-400 Piszkawa 8b :: pracownia@kaffka.pl :: tel.: 790 891 977