A&S

Wrocław | Ołtaszyn

typ: mieszkanie
projekt: Katarzyna Francug, Jacek Doszyń
foto: Kaffka
zakres: projekt wykonawczy z nadzorem autorskim
powierzchnia: 120m²
realizacja: styczeń 2017

Projekt ukazał się pośród 30 najlepszych polskich pracowni w unikatowym albumie Homebook Design vol. 4

Założeniem projektowym było stworzenie mieszkania dwupoziomowego z wyraźnym podziałem na strefę prywatną i gościnną. Całą antresolę zaadaptowano zatem na obszar intymny, tylko dla domowników. Na piętrze przestrzeń jest otwarta, od klatki schodowej oddziela ją tylko delikatna, metalowa balustrada w kolorze białym. Pomieszczenia nie posiadają drzwi. Znajduje się tam przestronna strefa sypialniana z dużym łóżkiem. Inwestorka marzyła też o dużej łazience z toaletką. Stworzyliśmy więc pokój kąpielowy, który stał się sercem poddasza.
Parter to strefa gościnna. Mieści się tutaj salon z otwartą na niego kuchnią oraz jadalnią, przestronny hol i łazienka. Biel ścian przełamana została pastelowymi kolorami, które stworzyły we wnętrzu przytulny klimat. Na wyposażenie salonu składają się nowoczesne meble o ciekawych, niepowtarzalnych kształtach. Uwagę przyciąga brzoskwiniowa, prosta konstrukcyjnie sofa, która zajmuje centralne miejsce w pomieszczeniu. W kuchni dominuje niebieski. Oprócz zabudowy meblowej kolor ten pojawił się także na ścianie pomiędzy szafkami. Strefa kuchenna, mimo niewielkiej powierzchni, została zaprojektowana w bardzo funkcjonalny sposób. Każda przestrzeń została w pełni wykorzystana.
Na życzenie inwestorów w przedpokoju pojawiły się otwarte szafy. Zabudowę zaprojektowano tak, aby skośnie ustawione boki osłaniały wnętrze garderoby bez drzwi od przestrzeni gościnnej. Takie rozwiązanie ma jednocześnie nawiązywać do całościowej idei wnętrza, opierającej się na skosach wynikających z architektury budynku. Podkreśliliśmy ją wzorem podłogi w jodełkę, skośnym regałem na wyspie oraz doborem mebli ruchomych o charakterystycznych detalach.

1_as_kaffka
4_as_kaffka
5_as_kaffka
6_as_kaffka
10_as_kaffka
14_as_kaffka
16_as_kaffka
13_as_kaffka
15_as_kaffka
3_as_kaffka
7_as_kaffka
2_as_kaffka
8_as_kaffka
11_as_kaffka
9_as_kaffka
12_as_kaffka
17_as_kaffka