J+

Wrocław | Krzyki

typ:  penthouse
projekt: Katarzyna Francug, Jacek Doszyń
foto: Kaffka
zakres: projekt wykonawczy z nadzorem autorskim
powierzchnia: 120m²
realizacja: styczeń 2018

MNIEJ ZNACZY WIĘCEJ
Założeniem projektowym było stworzenie jasnego, przestrzennego i minimalistycznego wnętrza.
W całej aranżacji dominuje biel skonfrotnowana z drewnem i odcieniami czerni. Korytarz zachowany w monochromatcznych barwach zwieńczony został zielonym pasem chrobotka reniferowego a w lustrach kryjących całą powierzchnię ściany odbija się duży format abstrakcyjnego płótna autorstwa młodego artysty Marcina Cibora.
Centralnym punktem apartamentu są schody zrealizowane wg. naszego autorskiego projektu. Częściowo dywanowe, dębowe, wsparte na czarnych, stalowych ramach, spełniają funkcje komunikacyjną oraz regałową; a ta ostatnia dopełniona została siatką właściwego regału. Wydzielono tu strefę buforową, która pełni funkcję pierwszego kontaktu z gośćmi i krótkich spotkań przy kawie.
„Mondrianowska” z inspiracji konstrukcja schodów tworzy swoistą rzeźbę zapraszajacą do wejścia na piętro, które zaprojektowano jako otwartą cześc dzienno – wypoczynkową z kuchnią. Wygodna, duża modułowa sofa, huśtawka, w której od pierwszego wejrzenia zakochała się Pani domu, stanowią podstawę do wypoczynku i relaksu.
Sypialnię opracowano w monochromach z miękką jasno szarą wykładziną i atłasowym zagłówkiem. Tapeta Wall&Deco z rysunkiem drzew dodaje charakteru delikatnej i spokojnej części prywatnej.
Łazienka w całości wyłożona spiekiem kwarcowym i lustrem, w którym podwaja się akcent lampy Vibia. Zabudowa z szufladami zbudowana ze spieków kwarcowych o rysunku drewna zamontowana na całej długości łazienki dochodzi do strefy mokrej i tworzy wygodne siedzisko zwiększające komfort w użytkowaniu natrysku. Całość podtrzymuje charakter całego wnętrza mieszkania w tonie czystego i ciepłego minimalizmu.
Stworzone wnętrze stanowi dyskretne w barwach tło dla hobby Pani domu: aniołów, tworzonych przez różnych artystów i pamiątek z podróży po świecie.

4_J_kaffka.jpg
3_J_kaffka.jpg
5_J_kaffka.jpg
7_J_kaffka.jpg
9_J_kaffka.jpg
10_J_kaffka.jpg
12_J_kaffka.jpg
15_J_kaffka.jpg
16_J_kaffka.jpg
18_J_kaffka.jpg
1_J_kaffka
2_J_kaffka
6_J_kaffka.jpg
8_J_kaffka.jpg
11_J_kaffka.jpg
13_J_kaffka.jpg
14_J_kaffka.jpg
17_J_kaffka.jpg
19_J_kaffka.jpg