O&S

Ostrzeszów

typ: dom jednorodzinny
projekt: Katarzyna Francug, Jacek Doszyń
wizualizacje: Paula Pająk
zakres: projekt wykonawczy
powierzchnia: 205m²
status: w realizacji

Charakter wnętrz tego domu jest mocno związany z nowoczesną bryłą budynku a liczne przeszklenia otwierają wnętrze na przestrzeń ogrodu. Oczekiwania bardzo sympatycznej pary i ich pociechy to wnętrze jasne, przestronne i nasycone kolorami, a użyte materiały naturalne.

Na wprost wejścia znajduje się serce domu – otwarta przestrzeń salonu połączonego z jadalnia i kuchnią. Salon z całościennym przeszkleniem dającym efekt transparentności budynku to miejsce typowo wypoczynkowe, z przestronną, modułową sofą zwróconą w stronę ogrodu. Wygodny, „uszaty” fotel przy kominku zaprasza do lektury przy ulubionej muzyce, która pełni bardzo istotną rolę w życiu domowników.

Kuchnia z wyspą i częścią jadalnianą służy codziennym czynnościom, gdy można jednocześnie przygotowywać posiłki i rozmawiać z resztą domowników.

Na parterze znajduje się jeszcze mała toaleta gościnna oraz gabinet służący obojgu właścicielom.

Część komunikacyjna oddzielona jest od reszty pomieszczeń jedynie ścianą, na której wspierają się dywanowe schody z betonu. Wykończone fornirem kubiki ze zbiorami płyt analogowych i biblioteką tworzą rozczłonkowany regał osłabiający ciężar betonowej konstrukcji.

Na piętrze przez całą kondygnację ciągnie się korytarz pełniący również funkcje biblioteki a sypialnie dzieci oraz sypialnia rodziców stanowią odrębną przestrzeń – każda z własną garderobą i łazienkami.Wnętrze domu ma bardzo ciepły i rodzinny charakter, jednocześnie kolorystyka i dobór materiałów nie przytłacza banalną klasyką.

1_os_KAFFKA
3_os_KAFFKA
5_os_KAFFKA
7_os_KAFFKA
9_os_KAFFKA
11_os_KAFFKA
13_os_KAFFKA
17_os_KAFFKA
15_os_KAFFKA
19_os_KAFFKA
2_os_KAFFKA
4_os_KAFFKA
6_os_KAFFKA
8_os_KAFFKA
10_os_KAFFKA
12_os_KAFFKA
14_os_KAFFKA
18_os_KAFFKA
16_os_KAFFKA
20_os_KAFFKA